„Księgarnie nowoczesne i efektywne – webinaria dla księgarzy”

Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu szkoleń w formie webinariów, których zadaniem jest przekazanie użytecznej wiedzy służącej podniesieniu kwalifikacji pracowników księgarń w obszarach takich jak:

 • budowa oferty sprzedażowej
 • komunikacja z klientem
 • efektywna prezentacja i sprzedaż książek
 • skuteczne wykorzystanie mediów społecznościowych do budowy marki księgarni
 • zwiększenie kompetencji księgarzy w obszarze istniejących regulacji prawnych.

Zaletą webinariów będzie praktyczne podejście do przedstawianych zagadnień, poparte długoletnim doświadczeniem zawodowym prowadzących.

Program webinariów:

 1. Sprzedaż książek w Polsce – poszukiwanie własnej drogi: profilowanie oferty, co zamiast podręczników?, książka dziecięca – vademecum współczesnych trendów, dywersyfikacja asortymentu sposobem na rozwój, konsolidacja operacyjna – alternatywa dla rynkowej samotności.
 2. Merchandising – projektowanie przestrzeni handlowej: główne zasady merchandisingu, jak zaprojektować księgarnię, jak stworzyć przyjazne miejsce dla klienta, ekspozycja (witryny, I strefa, ułożenie na półkach, komunikacja z klientem), promocje, komunikacja cen, strefa kasy.
 3. Organizacja wydarzeń kulturalnych w księgarni: planowanie wydarzenia, w jaki sposób ciekawie i zajmująco prowadzić spotkanie z autorem, sytuacje kryzysowe i niebezpieczne punkty organizacji wydarzeń.
 4. Social marketing w księgarni: zasady tworzenia dedykowanych treści, kanały Social Marketingu, promocja zewnętrzna i wewnętrzna kanałów Social Media, sytuacje trudne i kryzysowe.
 5. Obsługa klienta i e-księgarni: budowa relacji z klientem, budowanie lojalności, kanały komunikacji, komunikacja z klientem przed zakupami, w trakcie i po zakupach, sposoby radzenia sobie z trudnymi klientami.
 6. Korzystanie z materiałów ilustracyjnych w działalności księgarskiej: kiedy można korzystać z ilustracji bez zgody uprawnionego, co może stanowić materiał ilustracyjny, utwory plastyczne, fotograficzne, prawo do wizerunku, korzystanie z materiałów ilustracyjnych w ramach dozwolonego użytku.

Dostęp do wszystkich materiałów jest bezpłatny, wszystkie zarejestrowane wykłady udostępnione będą na stronie dedykowanej webinariom –  www.ksiegarze2017.pl oraz na kanale YouTube.

Projekt realizowany przez Bibliotekę Analiz w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2017” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii webinaria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.